Velutsan 2012’de 75 Milyon Dolar Ciro

konteyner

konteyner

Balıkesir’in Bandırma ilçesi Edincik beldesinde kurulu Velutsan Demir-Çelik Konstrüksiyon fabrikasının Genel Müdürü Ömer Uludağ, şirketin 2012 yılı ciro hedefinin, 75 milyon dolar olduğunu belirterek, ”Şu anda Bahreyn başta olmak üzere Irak ve Libya ile önemli anlaşmalar imzaladık. Libya da yeni hedeflerimiz arasında bulunuyor” dedi.

Uludağ, düzenlediği basın toplantısında, şu anda 23 bin 500 metrekarelik kapalı alanda, 223 işçiyle yurt içi ve yurt dışı için üretim yaptıklarını belirtti. İstihdam sayısını, 2012 yılında 500-600’e çıkarmayı planladıklarını bildiren Uludağ, şunları kaydetti: 
     
”Hemen hemen hiçbir firmada bulunmayan 5-6 bin tonluk ham madde alanına sahibiz. 2012’de hedefimiz yüzde 60 ihracat, yüzde 40 yurt içi satışı yapmaktır. 2012 yılı ciro hedefimiz, 75 milyon dolardır. Biz, yolumuza devam ediyoruz. Şu anda Bahreyn başta olmak üzere Irak ve Libya ile önemli anlaşmalar imzaladık. Libya da yeni hedeflerimiz arasında bulunuyor. Velutsan, Ömer Uludağ’ın firması değil, Bandırma’nındır. Bu şirkete yöneltilecek dedikodular, şirketimize değil, Bandırma’ya zarar verir.” 

Uludağ, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) talebi üzerine Van’daki depremzedeler için iki odalı 350 adet konteyner hazırladıklarına da değinerek, ”Her biri 21 metre karelik, 350 adet konteyner yaptık. Konteynerlerin birini, 24 saatte inşa ediyoruz. Her konteyner, 10 bin liraya mal oluyor. Talebe göre yeni konteynerler de yapabiliriz” dedi. Gelecek aylarda Bandırma için de depreme dayanıklı evler yapmayı planladıklarını belirten Uludağ, ”180 metrekarelik bu evler, 50-60 adet olacak” diye konuştu.

En Güncel ve Yeni Konteyner haberleriyle karşınızdayız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: