TAV’dan Ülkenize Böün Çağrısı

konteyner

konteyner

Akfen Holding’in açıklamasında, şirkete bağlı TAV İnşaat’ta çalışanların Libya’daki durum istikrar kazanana kadar ülkelerine dönmelerinin kararlaştırıldığı belirtilerek, ”TAV İnşaat’ın Libya’daki projelerine yönelikhalihazırda bir olumsuzluk meydana gelmemiştir” denildi.

Akfen Holding A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan özel durum açıklamasında, Libya’da yaşanan gelişmelerle sonrasında basında şirketin bazı iştirakleri ile ilgili açıklama yapma gereği doğduğu belirtildi.

Şirket iştiraklerinden TAV Havalimanları Holding’in, Libya’da herhangi bir projesi bulunmadığı bildirilen açıklamada, şunlar belirtildi:

”Şirketimizin dolaylı iştiraklerinden TAV İnşaat’ın Trablus Yeni Uluslararası Havalimanı Terminal inşaatı ve Sebha Yeni Uluslararası Havalimanı Terminal inşaatı olmak üzere Libya’da iki projesi bulunmaktadır. Mevzubahis dolaylı iştirakimizin Trablus projesindeki payı yüzde 25, Sebha projesindeki payı ise yüzde 50’dir. Her iki projenin de işvereni Libya Sivil Havacılık İdaresi’dir. Bingazi’de ağırlıklı olarak meydana gelen olayların ülke geneliyle birlikte Başkent Trablus’ta da yayılması ve mücbir sebeplerin doğması sebebiyle çalışanlara yönelik tahliye kararı alınmıştır. Bu çerçevede, çalışanların Libya’daki durum istikrar kazanana kadar ülkelerine dönmeleri kararlaştırılmıştır. TAV İnşaat’ın Libya’daki projelerine yönelik halihazırda bir olumsuzluk meydana gelmemiştir.”

Deniz Ticaret Odası’nın 2010 yılı istatistiklerine göre şirketin iştiraklerinden Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) bünyesinde elleçlenen ithal ve ihraç konteynerlerin toplam içindeki yüzdesel dağılımına bakıldığında, Libya pazarının ithalatta yüzde 0,2’lik paya sahip olduğu, ihracatta bu oranın yüzde 1,1 olarak gerçekleştiği bildirildi.

Açıklamada, Libya’nın toplam ithal ve ihraç konteyner içindeki payının düşüklüğü göz önüne alındığında, gelişmelerin MIP üzerinde ölçülebilir derecede önemli bir etki yaratma ihtimalinin gözükmediği ifade edildi.

En Güncel ve Yeni Konteyner haberleriyle karşınızdayız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: