Konteyner Kentlerde İlk İftar

Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kilis’teki çadır ve konteyner kentte kalan Suriyeliler, bir yandan ilk iftarı açmanın mutluluğunu bir yandan da ramazanı ülkelerinden uzakta geçirmenin burukluğunu yaşadı.

konteyner

konteyner

Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kilis’teki çadır ve konteyner kentte kalan Suriyeliler ramazan ayının ilk iftarını açtı.

İslahiye ilçesindeki 9 bin kişinin barındığı çadır kentte kalan Suriyeliler, bir yandan ilk iftarı açmanın mutluluğunu bir yandan da ramazanı ülkelerinden uzakta geçirmenin burukluğunu yaşadı. Havanın sıcak olması nedeniyle iftar saatini dışarıda bekleyen Suriyeliler, ezanın ardından dua ederek iftarlarını açtı.

Suriyeli Mehmet Siga, Türkiye’ye 11 ay önce geldiğini belirterek, ramazan ayını ülkelerinde geçirmek istediklerini ancak savaş nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini söyledi.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Süleyman Şah Konaklama Tesislerine yerleştirilen Suriyeliler, ülkelerinden uzakta ramazanın ilk iftarını dua ederek açtı.

Ahmet Aziz, ülkelerinde yaşanan olaylardan dolayı ramazan ayının ilk iftarını buruk geçirdiklerini belirterek, kendilerine kucak açan Türk halkına ve yetkililerine teşekkür etti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’taki çadır kentte barınan Suriyeliler de ilk iftarını açtı.

Gündüz yapılan alışverişin ardından iftar yemeğini hazırlayan Suriyeli kadınlar, eşleri ve çocuklarıyla iftar saatini bekledi. Cebir Abdurrezzak, Türk insanının yardımseverliğiyle Suriyeli misafirleri kucakladığını söyledi. Zekiye Agil ise ramazanın coşkusunun ayrı bir duygu olduğunu belirterek, ülkelerine dönmeyi arzuladıklarını söyledi.

Kilis’teki konteyner kentte kalan Suriyeliler ilk iftarı açmanın mutluluğunu yaşadı.Kentte kalan bazı Suriyeliler iftar saatini Kur’an-ı Kerim okuyarak bekledi. Bazı Suriyeliler sıcak hava nedeniyle dışarıda hazırladıkları sofralarda iftarlarını açtı. Suriyeliler komşularına da yemek ikram etti.

Suriye’nin İdlip kentinden Türkiye’ye gelen Abdu Diyap, ramazan ayının Bereketliolduğunu belirtti. Ülkelerindeki iç savaşın bitmesini beklediklerini ifade eden Diyap, “Yardımlarından dolayıTürk halkına teşekkür ediyoruz. Ülkemizdeki savaşın bir an önce bitmesini arzu ediyoruz” dedi.

En Güncel ve Yeni Konteyner haberleriyle karşınızdayız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: