Düzce’deki Prefabrik Konteynerlar Boşaltılacak Mı

Düzce’de 1999 Marmara depreminin ardından barınma ihtiyacını karşılamak üzere yapılan ve valilik tarafından 30 Nisan’da boşaltılması yönünde tebligat gönderilen prefabrike Konteyner  sakinleri, Başkanlık ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na faks çekti.

konteyner

konteyner

Kiremitocağı Mahallesi’ne yapılması planlanan Gençlik Merkezi için prefabrike konteyner ları boşaltmaları istenen konteyner  sakinleri ve Beyciler ile Çay mahallelerindeki prefabrikelerde ikamet eden vatandaşlardan oluşan grup, Düzce PTT Şubesi’nde Başkanlık ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na yaklaşık 100 dilekçe faksladı.
Grup adına açıklama yapan Vildan Konca, konteyner larından çıkarılmalarından Başbakan Erdoğan’ın haberi olmadığını ve seslerini Başbakana duyurmak istediklerin belirterek, “İçinde bulunduğumuz durumdan başbakanımızın haberinin olmadığını düşünüyoruz. Bizim için ‘müracaat etmedi’ demişler. Biz de müracaat ettiğimizi gösteren kağıtlarımızla çıkış kağıtlarımızı başbakanımıza ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na fakslayacağız” dedi.
Konca, kendilerine verilen sözlerin yerine gerilmeden prefabrikeleri boşaltmayacaklarını ifade ederek, “Çözüm üretilene kadar, elektrik ve suyumuz kesilse de çok kararlıyız, o prefabrikeleri boşaltmayacağız. Zaten antrenmanlıyız. Depremde de elektriksiz, susuz kaldık. Bizi tehdit ediyorlar,  “elektriğinizi suyunuzu keseceğiz” diye ancak kararlıyız ve o prefabrikeleri boşaltmayacağız” diye konuştu.
En Güncel ve Yeni Konteyner haberleriyle karşınızdayız
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: