117 bin Vanlı konteyner kentlerde

Van Valisi Karaloğlu, ”Şimdiye kadar 117 bin vatandaşımızı konteynerlara yerleştirdik, konteyner kentlerin şu an yüzde 85’i dolu.” diye konuştu.

konteyner

konteyner

Van Valisi Münir Karaloğlu, depremden sonra vatandaşların geçici barınması için Van ve Erçiş’te kurulan 34 konteyner kenti, helikopterle havadan inceledi.

Karaloğlu, incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ağır kış şartlarına rağmen konteyner kent kurma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini bildirdi. Geçici barınma için Van’a toplam 28 bin 500 konteyner kurulacağını ifade eden Karaloğlu, şimdiye kadar 26 bin konteynerin kente ulaştığını söyledi.

Vali Karaloğlu, Van’da 29, Erciş’te 5 olmak üzere 34 konteyner kent oluşturulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

”Hasar tespit raporlarına göre, evleri yıkılan veya ağır hasarlı olan vatandaşları konteynerlere yerleştiriyoruz. Şimdiye kadar 117 bin vatandaşımızı konteynerlere yerleştirdik. Konteyner kentlerin şimdilik yüzde 85’i dolu. Kurma işlemi ve altyapısı tamamlandıkça vatandaşları yerleştiriyoruz. Bu sayı her geçen gün artıyor. Çadırlarda kalan evleri yıkık ve ağır hasarlı olan vatandaşlarımızı, ağır kış şartlarından kurtararak konteynerlere taşımak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.”

Konteynerlerin kurulmasıyla çadır kentlerin boşalmaya başladığını anlatan Vali Karaloğlu, halen 6 çadır kentte 7 bin 500 vatandaşın barındığını bildirdi. Karaloğlu, vatandaşların konteynerlere yerleştirilmesiyle 6 çadır kentten 4’ünün kaldırılacağını da sözlerine ekledi.

 

En Güncel ve Yeni Konteyner haberleriyle karşınızdayız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: